Side Table Near Bead Frame

Orientalny styl aranżacji sypialni zyskuje coraz większą popularność. Charakteryzuje go elegancja, harmonia i spokój. Jeśli marzysz o sypialni, która wprowadzi Cię w świat orientu, oto osiem pomysłów, jak to zrobić.

  1. Wybierz odpowiednie kolory

Orientalny styl aranżacji oparty jest na wyrazistych kolorach. Najlepiej sprawdzą się odcienie czerwieni, złoci, fioletów i niebieskiego. Możesz zdecydować się na jednolity kolor ścian, albo zastosować wzorzystą tapetę inspirowaną jednym z tych kolorów.

  1. Stwórz egzotyczny charakter za pomocą tkanin

Wybierz bogate w tekstury tkaniny, takie jak jedwab, brokat czy welur. Zasłony, narzuty na łóżko i poduszki o orientalnych wzorach dodadzą wnętrzu unikalnego charakteru.

  1. Meble inspirowane Dalekim Wschodem

Orientalna aranżacja sypialni polega na wykorzystaniu drewnianych mebli o prostych kształtach. Zwróć uwagę na charakterystyczne wzory wyryte na meblach oraz rzeźbienia. Warto także zainwestować w ozdobne pudełka i pojemniki, które będą nie tylko praktyczne, ale i przyciągną uwagę.

  1. Oświetlenie

Wprowadź do swojej sypialni efektowne oświetlenie. Możesz zdecydować się na lampiony papierowe, lamy za oknem lub na ścianie, a także na lampy wiszące inspirowane latarniami.

  1. Podłoga w stylu orientalnym

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów każdego wnętrza. Orientalny styl aranżacji utrzymany jest w tonacji naturalnych barw. Wykorzystaj drewnianą podłogę lub pokryj ją dywanem o orientalnym wzorze.

  1. Dekoracje ścienne

Postaw na dekoracje ścienne w formie obrazów, gobelinów lub ręcznie malowanych tapet. Motywy kwiatowe, ptaki czy drzewa wprowadzą do sypialni orientalny klimat.

  1. Delikatne dodatki

Dodatki stanowią ważną część orientalnej aranżacji sypialni. Użyj m.in. ceramiczne wazy i świeczniki, rzeźby, bambusowe zasłony, wachlarze, lustra w ramek zdobionych orientalnymi wzorami. Pamiętaj o harmonii i umiarze – orientalny styl kładzie nacisk na prostotę i spokój.

Podsumowanie

Aranżacja sypialni w stylu orientalnym to wybór dla osób, które kochają egzotykę i elegancję. Dzięki odpowiednim kolorom, tkaninom, meblom, oświetleniu, podłodze, dekoracjom ścian i dodatkom, stworzysz wnętrze, które odda duszę Orientu. Wartym uwagi jest fakt, że taki styl aranżacji nie wymaga wielkich inwestycji, a efekt może być przepiękny. Zachwyci każdego, kto wejdzie do Twojej sypialni.